Πρόσφατα Θέματα
» Μεταφορά του Greek pokemon σε νέο και ανανεωμένο site (www.pokemon.com.gr).
Τρι Αυγ 23, 2011 6:43 am από Pokemon640

» Ψάχνω Ποκεμον! 4η γενιά
Δευ Αυγ 22, 2011 3:25 pm από torter10

» Πες μας ποιος/ποια είσαι
Δευ Αυγ 22, 2011 2:52 pm από torter10

» Τουρνουά για 5th Generation ( Black and White )
Δευ Αυγ 22, 2011 10:22 am από Douros

» Let's make a story
Δευ Αυγ 22, 2011 4:32 am από MewtwoGR96

» b/w ar codes
Δευ Αυγ 22, 2011 3:31 am από Eldena

» Pokémon: Fire's Adventures
Κυρ Αυγ 21, 2011 10:33 am από johnaris1

» Οδηγός Αναπαραγωγής by LegendaryPokemon
Κυρ Αυγ 21, 2011 4:05 am από Επισκέπτης

» Συναντισεις στο Chat
Κυρ Αυγ 21, 2011 2:42 am από Zaphirom

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Server Status

Κορυφαίοι συγγραφείς
Mirage

Shiv

h4xx0r4k0s

m_Namikaze

Loukascy

Ge01996

Lukario

Zaphirom

Kostas197

Douros

Ψηφοφορία

Καλυτερο anime

23% 23% [ 3 ]
23% 23% [ 3 ]
0% 0% [ 0 ]
38% 38% [ 5 ]
15% 15% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 13

Flag Counter
Links
Serebii.net

GreekPokemon

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

συζητειστε οτι σας αφορα

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: συζητειστε οτι σας αφορα

Δημοσίευση από h4xx0r4k0s Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 12:24 am

Στο youtube έχει και κάποια ψεύτικα (π.χ. από την Ruby πας στο διάστημα και κάτι τέτοια). Αν ψάχνεις για κάποιο άλλο μπορώ να σου πω που να το βρεις.
h4xx0r4k0s
Administrator
Administrator

Psychoboost Badge PsychicTricks Badge
Heat Badge Heat Badge
DragonHeart Badge DragonHeart Badge
Squirt Badge Squirt Badge
LeafPower Badge LeafPower Badge
Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Κοζάνη

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://greekpokemon.webs.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από taxuli Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 12:30 am

παντοσ ευχαριστω πολυ απλα ηθελα να ξερω να μην παιζω τζαμπα το battle froidier βρηκα ποσα μυαλα νικησα αυτο κανει τιποτα αμα το νικησεις ολο
taxuli
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2011

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Δημοσίευση από Shiv Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 3:40 am

Αμα τους νικησεις ολους δεν γινετε κατι ουσιαστικο μονο περνεις τα χρυσα εμβληματα απο τον καθενα.

Shiv
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Κοζάνη

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://greekpokemon.forumsmotion.com

Δημοσίευση από Mirage Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 4:12 am

το ξερω αλλα ποτε δεν ειχα παραπανω απο του pike
Mirage
Pokemon Master
Pokemon  Master

Αριθμός μηνυμάτων : 822
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2010
Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 4:49 am

Mirage έγραψε:το ξερω αλλα ποτε δεν ειχα παραπανω απο του pike

Σε χρυσο???Εγω ποτε δεν τους βρικσω οταν ειναι για χρυσα.............. Rolling Eyes
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Mirage Την / Το Τρι Ιουν 07, 2011 6:29 am

lol στην Emerald υπαρχουν και χρυσα Surprised ασημŸνιο μονο
Mirage
Pokemon Master
Pokemon  Master

Δημοσίευση από Zaphirom Την / Το Τετ Ιουλ 06, 2011 12:54 pm

Ναι.Μόνο στην Pokemon Emerald Version γίνονται οι κλωνοποιήσης Pokemon και Items.Κρήμα που δεν είναι και έτσι στην Pokemon Diamont/Pearl/Platinum Version με Ditto και βλακείες.Sad Όποιος δεν ξέρει έχει στο YouTube ή μπορώ να του πω.Τι λέω;Όλη το ξέρουν. No
Zaphirom
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : Αγ.Παρασκεύη Θεσσαλονίκης

Δημοσίευση από Mirage Την / Το Τετ Ιουλ 06, 2011 12:58 pm

Βασικα κλονοι γινονται και στην dpp αλλα δυσκολα,στο τελος δεν θα υπαρχουν glitch!στην yellow blue και red ηταν γεματο ! Αρχησαν ολο και μηκραιναν και φτασαμε εδω bw χωρης glitch
Mirage
Pokemon Master
Pokemon  Master

Δημοσίευση από kartman Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 3:26 am

'Αν και παλιό(σχετικά θέμα)απλά θέλω να αναφερθώ στα "μεταλλια"ασημενια και χρυσα του battle frontier.Στην αρχή νόμιζα οτι υπάρχουν μόνο ασημένια αλλα υπάρχουν και χρυσα.Εξαρτάται απο το πόσες φορές συνεχόμενα νικάτε.Για παράδειγμα στο Battle Dome(single).Άν το νικήσετε πέντε φορές(συνεχόμενα)μονομαχείτε για το ασημένιο μετάλλιο.Αν καταφέρετε να νικήσετε δέκα φορές τότε μονομαχείτε(με τον ίδιο)για το χρυσό.Σε όλα τα facilities είναι το ίδιο.Απλά διαφέρουν οι φορές που πρέπει να νικήσετε.Ακόμα αν πάρετε όλα τα χρυσά μετάλλια, στην trainer card προστίθεται ένα αστεράκι.Smile
kartman
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2011

Δημοσίευση από Zaphirom Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 6:15 am

kartman έγραψε:'Αν και παλιό(σχετικά θέμα)απλά θέλω να αναφερθώ στα "μεταλλια"ασημενια και χρυσα του battle frontier.Στην αρχή νόμιζα οτι υπάρχουν μόνο ασημένια αλλα υπάρχουν και χρυσα.Εξαρτάται απο το πόσες φορές συνεχόμενα νικάτε.Για παράδειγμα στο Battle Dome(single).Άν το νικήσετε πέντε φορές(συνεχόμενα)μονομαχείτε για το ασημένιο μετάλλιο.Αν καταφέρετε να νικήσετε δέκα φορές τότε μονομαχείτε(με τον ίδιο)για το χρυσό.Σε όλα τα facilities είναι το ίδιο.Απλά διαφέρουν οι φορές που πρέπει να νικήσετε.Ακόμα αν πάρετε όλα τα χρυσά μετάλλια, στην trainer card προστίθεται ένα αστεράκι.Smile
Ναί,εμένα βγείκε το αστεράκι.Αλλά γιατί πρέπει να πάρεις τα μετάλια?Μόνο και μόνο για αστεράκι?
Zaphirom
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : Αγ.Παρασκεύη Θεσσαλονίκης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 7:59 am

Zaphirom έγραψε:
kartman έγραψε:'Αν και παλιό(σχετικά θέμα)απλά θέλω να αναφερθώ στα "μεταλλια"ασημενια και χρυσα του battle frontier.Στην αρχή νόμιζα οτι υπάρχουν μόνο ασημένια αλλα υπάρχουν και χρυσα.Εξαρτάται απο το πόσες φορές συνεχόμενα νικάτε.Για παράδειγμα στο Battle Dome(single).Άν το νικήσετε πέντε φορές(συνεχόμενα)μονομαχείτε για το ασημένιο μετάλλιο.Αν καταφέρετε να νικήσετε δέκα φορές τότε μονομαχείτε(με τον ίδιο)για το χρυσό.Σε όλα τα facilities είναι το ίδιο.Απλά διαφέρουν οι φορές που πρέπει να νικήσετε.Ακόμα αν πάρετε όλα τα χρυσά μετάλλια, στην trainer card προστίθεται ένα αστεράκι.Smile
Ναί,εμένα βγείκε το αστεράκι.Αλλά γιατί πρέπει να πάρεις τα μετάλια?Μόνο και μόνο για αστεράκι?

Ναι αν θες αλλο ενα αστερι.μεχρι 5 μπορεις να εχεις και το τελικο χρωμα της καρτας σου ειναι μαυρο αν δεν κανω λαθος.Ενδιαμεσα δεν ξερω...... Rolling Eyes
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Douros Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 8:01 am

ειναι κατι σαν καταξιωση στα πκμν να παρεις ολα τα αστερακια, και ειδικα αυτο του battle frontier γιατι ειναι πολυ δυσκολο. εγω πχ που εχω ruby, εχω και τα 4 αστερακια τα οποια για να τα παρεις πρεπει: 1) να νικησεις τουλαχιστον 1 φορα το pokemon league, 2) να συμπληρωσεις το pokedex (τα 200 πκμν μονο του hoenn dex,dld treecko-rayquaza), 3) να νικησεις σε ολους τους διαγωνισμους στο master rank και 4) να κανεις 50 συνεχομενες νικες στο battle tower (στις 50 παιρνεις και μια ασημενια πλακα, στις 100 χρυση)

τα παραπανω αφορουν r/s. στην emerald ειναι λιγο διαφορετικα σχετικα με το dex και το battle frontier.και στη r/s (νομιζω και emerald) παιρνεις μεχρι 4 αστερια και η trainer card γινεται χρυση.
Douros
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2011
Τόπος : Hoenn

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 8:07 am

Kingnothing412 έγραψε:
Zaphirom έγραψε:

Ναι αν θες αλλο ενα αστερι.μεχρι 5 μπορεις να εχεις και το τελικο χρωμα της καρτας σου ειναι μαυρο αν δεν κανω λαθος.Ενδιαμεσα δεν ξερω...... Rolling Eyes

Douros έγραψε:ειναι κατι σαν καταξιωση στα πκμν να παρεις ολα τα αστερακια, και ειδικα αυτο του battle frontier γιατι ειναι πολυ δυσκολο. εγω πχ που εχω ruby, εχω και τα 4 αστερακια τα οποια για να τα παρεις πρεπει: 1) να νικησεις τουλαχιστον 1 φορα το pokemon league, 2) να συμπληρωσεις το pokedex (τα 200 πκμν μονο του hoenn dex,dld treecko-rayquaza), 3) να νικησεις σε ολους τους διαγωνισμους στο master rank και 4) να κανεις 50 συνεχομενες νικες στο battle tower (στις 50 παιρνεις και μια ασημενια πλακα, στις 100 χρυση)

τα παραπανω αφορουν r/s. στην emerald ειναι λιγο διαφορετικα σχετικα με το dex και το battle frontier.και στη r/s (νομιζω και emerald) παιρνεις μεχρι 4 αστερια και η trainer card γινεται χρυση.
Τοτε αυτο που λεω εγω μαλον ισχιει για τhn Sinnoh
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από kartman Την / Το Τετ Ιουλ 27, 2011 11:49 pm

Συμφωνώ με τον Douros όμως μόνο για ruby και sapphire.Στην emerald:Ένα αστέρι όταν νικάς το pokemon league.Δεύτερο όταν συμπληρώνεις το national pokedex(386ποκεμον)(Lilycove city μιλάς σε έναν τύπο).Τρίτο νικάς στον διαγωνισμό στην Lilycove(μόνο εκεί)στα multi.Τέταρτο(και τελευταίο)όταν πάρεις όλα τα χρυσά σύμβολα-μετάλλια από το battle frontier.

@Zaphirom:Ναι μόνο τα αστεράκια κερδίζεις και αλλάζει το χρώμα της κάρτας.Στο τελευταίο στάδιο(τέσσερα αστεράκια)γίνεται χρυσή.Smile

@Kingnothing412:Τέσσερα οχι πέντε.Μαύρη η κάρτα δεν γίνεται.
kartman
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Πεμ Ιουλ 28, 2011 12:47 am

kartman έγραψε:Συμφωνώ με τον Douros όμως μόνο για ruby και sapphire.Στην emerald:Ένα αστέρι όταν νικάς το pokemon league.Δεύτερο όταν συμπληρώνεις το national pokedex(386ποκεμον)(Lilycove city μιλάς σε έναν τύπο).Τρίτο νικάς στον διαγωνισμό στην Lilycove(μόνο εκεί)στα multi.Τέταρτο(και τελευταίο)όταν πάρεις όλα τα χρυσά σύμβολα-μετάλλια από το battle frontier.

@Zaphirom:Ναι μόνο τα αστεράκια κερδίζεις και αλλάζει το χρώμα της κάρτας.Στο τελευταίο στάδιο(τέσσερα αστεράκια)γίνεται χρυσή.Smile

@Kingnothing412:Τέσσερα οχι πέντε.Μαύρη η κάρτα δεν γίνεται.

"How to get a black trainer card

Monday, 5. November 2007, 13:43
It's the hardest thing to do their 6 colors nomal(red)card brozne(like blue)card copper(light brown) card silver(gray)card gold(like yellow)card and black card. It hard to get the balck card with out using acton repaly. 1st defeat the pokemon leagueand enter the hall of fame. 2nd complete the national dex have all pokemon but you don't need the rare pokemon the following 8 you do not need in your dex to complete the dex mew lugia ho-oh celebi jirachi deoxy phoine and manaphy. 3rd win 100 battles in the battle tower. 4th win all divisions in master rank cotest. 5th up grade you flag to a platinum flag in the under gound. and that you have to do to get a black trainer card you don't have to do the step's in order. So the high lv for trainer card in the balck card. Hope it helps"

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από kartman Την / Το Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:08 am

Μήπως μιλάμε για την emerald?Προσωπικά η τελευταία κασέτα που έπαιξα είναι αυτή.Η trainer card που μου δείχνεις είναι απο μεταγενέστερη κασέτα.Μόλις είδα το βίντεο.Είναι απο την diamond?Ξαναλέω μιλάμε για την emerald.Smile
kartman
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:22 am

Kingnothing412 έγραψε:
Kingnothing412 έγραψε:
Zaphirom έγραψε:

Douros έγραψε:ειναι κατι σαν καταξιωση στα πκμν να παρεις ολα τα αστερακια, και ειδικα αυτο του battle frontier γιατι ειναι πολυ δυσκολο. εγω πχ που εχω ruby, εχω και τα 4 αστερακια τα οποια για να τα παρεις πρεπει: 1) να νικησεις τουλαχιστον 1 φορα το pokemon league, 2) να συμπληρωσεις το pokedex (τα 200 πκμν μονο του hoenn dex,dld treecko-rayquaza), 3) να νικησεις σε ολους τους διαγωνισμους στο master rank και 4) να κανεις 50 συνεχομενες νικες στο battle tower (στις 50 παιρνεις και μια ασημενια πλακα, στις 100 χρυση)

Τοτε αυτο που λεω εγω μαλον ισχιει για τhn Sinnoh

kartman έγραψε:Μήπως μιλάμε για την emerald?Προσωπικά η τελευταία κασέτα που έπαιξα είναι αυτή.Η trainer card που μου δείχνεις είναι απο μεταγενέστερη κασέτα.Μόλις είδα το βίντεο.Είναι απο την diamond?Ξαναλέω μιλάμε για την emerald.Smile
Δεν νομιζω πως χρειαζεται να πω τιποτα παραπανο.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από kartman Την / Το Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:36 am

Όχι δεν χρειάζεται να πείς κάτι παραπάνΩ.Μιλούσα για την αρχική σου απάντηση.
kartman
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Δημοσίευση από giratina Την / Το Πεμ Αυγ 11, 2011 2:16 am

πως κανω κλωνωπιοισεις
giratina
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011
Τόπος : AΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Πεμ Αυγ 11, 2011 2:21 am

giratina έγραψε:πως κανω κλωνωπιοισεις

STEPS:

1 Deposit the pokemon your cloning

2 Save your DATA

3 Withdraw your chosen pokemon

4 Go to the multi-link battle LADY

5 "Would you like to save your game?" Turn off game

6 Enjoy your clones
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης